| Jake18 a întrebat:

Aminoacizii sunt buni pentru corp? pot avea si efecte secundare?
Ajuta mult la slabire? daca da in cam cat timp se vad progrese?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă prostiile.
Dacă vrei să slăbeşti sănătos,
învaţă să mănânci, o alimentaţie săracă în calorii, multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
Te pup!

| Cislariu_Iulian_1992 a răspuns:

1Kg si jumatate de aminoacizi este echivalent cu 750g de grasime.Deci ajuta la slabire, pentru ca enzimele cistrifosfobenzenice se leaga de receptorii GABA, creand o reactie de fosforilare dimetilbenzenica. funda?

| Jake18 explică (pentru Cislariu_Iulian_1992):

Un pachet normal cate grame are? si ce se intampla daca nuami iei aminoacizi?

| Cislariu_Iulian_1992 a răspuns (pentru Jake18):

Un pachet normal de 250g contine intre 20 si 50 de g de aminoacizi esentiali si intre 30 pana la 70g de aminoacizi neesentiali, restul carbohidrati si zaharuri.
In functie de cantitatea de aminoacizi pe care o iei e posibil ca melanina pe care o contine firul de par sa dispara astfel incat vor aparea fire de par alb.In rest nicio problema.