| ale.14_ioana a întrebat:

Anul trecut am avut breton si au inceput sa imi apara cosuri. Desi acum nu am breton, tot am cosuri. Am folosit multe creme si produse pentru acnee, dar nu ai functionat. Vre-un sfat cum as putea scapa de ele? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Consuma saptaminal drojdie proaspata cit un virf de cutit.

| rachid_4824 a răspuns:

Fa mai multa dragoste!

| Ioana_8202 a răspuns:

Cu rabdare...esti in perioada pubertatii...iti vor trece fara sa iti dai seama in timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e recomandat atunci cand ai "probleme" cu tenul sa iti faci breton mai ales vara. Probabil ai tenul mixt ca si mine. Zona T se ingrasa si atunci cu bretonul, praful din atmosfera si caldura = combinatie neplacuta. happy
Eu imi curat tenul cu o spuma de fata (de la Avon), e foarte buna, curata tenul de sebum fara sa il usuce cum ar face lotiunile astringente.
Incearca sa nu iti mai pui mainile pe fata, sa te speli mai des pe maini si sa folosesti in timpul zilei o apa termala de fata, te si racoreste si iti protejeaza tenul.
Crema de fata trebuie sa aiba factor de protectie min 15, depinde de tenul tau, eu sunt bruneta deci SPF 15.
Eu mai folosesc si da roade gel puncte negre de la Floritene, este bun si pentru cosuri pentru ca am observat ca le usuca si iti curata si tenul.

ps: eu am fost si la dermatolog si mi-a dat sa folosesc Zynerit si m-am ars cu el cu toate ca am respectat instructiunile
Mi-au trecut abia cand am inceput sa iau anticonceptionale pentru ca probabil la mine este o problema hormonala. Deci cauzele pot fi mai multe.
Incearca sa iti cureti bine tenul si sa ai grija de el daca nici atunci nu trece mergi la dermatolog, poate pe tine te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le mai stoarce si sa nu mai bata soarele puternic in ele. Iubesi pre mult si de asta laughingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.