| valeeExpress a întrebat:

Anul trecut, dupa ce am mers la mare, mi-au apurat multe alunite pe spate si in jurul gatului, cred ca de la soare. S-a putea sa patesc ceva ( cancer de piele Doamne fereste), daca mai stau la soare? Am mers si la strand si am stat toata ziua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai un ten foarte sensibil la soare. daca dupa expunerea la soare ti-au aparut alunite, nu ar trebui sa te mai expui fara protectie buna, fiindca ai, intr-adevar, risc crescut de a face cancer de piele de la fotoexpunere.