| GoLoveYourself a întrebat:

Anuleaza carbunele activ efectul altor pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, carbunele medicinal absoarbe efectul altor medicamente, de aceea este indicat sa fie folosit cu multe ore inainte de a lua medicatie sau sa nu fie luat deloc, daca medicatia este antibiotic sau ceva vital.

| Donsavas a răspuns:

Il întârzie

| Ioana_9918 a răspuns:

Da. Este indicat a se utiliza cu cel putin 2 ore înainte sau la 2 ore după administrarea altor suplimente alimentare sau medicamente.