| AmericanCookie a întrebat:

Aparatul dentar poate face ca strungareata sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles ca da.

NOname
| NOname a răspuns:

Desigur.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Da, si eu cand eram mica am avut stungareata si am purta aparat 2 ani si a disparut.

| Akid a răspuns:

Nu chiar. Aparatul dentar este pentru indreptarea dintilor. Asta stiu eu. Nu sunt convinsa 100% ca nu e bun si pentru strungareata!

| LolaLollita a răspuns:

Da, poate.

| mariass a răspuns:

Da, poate. Eu am avut cand eram mai mica. Si acum nu mai am aproape deloc.

| zone3 a răspuns:

Da, el indrapta dinti, deci daca ai spatiu intre cei doi inseamna ca ii poate aduce pe cei de langa putin mai in fata si sa-i apropie pe cei doi.