| IrinaaIrr a întrebat:

Apendicita iese la analizele de urina? Sau nu are nicio legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dentartes a răspuns:

N-are legatura

| andrei1237 a răspuns:

Nu are nici o treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Apendicita iese la analizele de sânge, nu are nici o legătură cu analizele de urină.
Te pup!

| Hevnoraak a răspuns:

Din câte știu eu apendicita se descoperă prin examen fizic sau prin teste de sânge, dar și de urină dacă e inflamată apendicele apare sânge în urină.

| onlyme2851 a răspuns:

Apendicita iese prin testele de sange, daca ai numarul marit de leucocite. Si de asemenea se face examinarea zonei abdominale, medicii isi pot da seama daca ai sau nu. In orice caz, daca crezi tu ca ai, du-te la control si vor stii ei mai bine cum sa descopere.

| Anonimaa77 a răspuns:

Nu are nici o legatura!