| dyyo a întrebat:

Apendicita? sau altcv?

salutare, de cam trei zile am o durere in partea dreapta, de sub coaste pana jos. aceasta se tot muta nu e mereu la fel. in decursul acestor zile, in special azi durerea nu a fost atat de accentiata ca zilele trecute. am facut analize in ultima perioada tot din cauza acestei frici cu apendicita iar analizele de sange cat si ecografia au iesit bn, totusi eu nu ma simt ok. am dureri in continuare si constipatie. mi e frica sa nu am apendicita. am mici greturi dar nimic iesit din comun. cei care au trecut prin asa ceva poate ma ajutati cu un raspuns, ati ajuta un om suferind big grin

multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Dacă durerea se amplifică de la zi la zi ai stare de greaţă, vomă febră, stare generală proast, diaree sau constipaţie poate fi vorba de o apendicită şi trebuie să te duci de urgenţă la spital! Apendicita are ca simptome sau poate avea şi starea febrilă. O alimentaţie dezechilibrată există şi altfel de simptome. E cazul să mănânci mai sănătos şi să vezi cum vor decurge lucrurile în viitorul apropriat, dacă te vei simţi mai bine din zi în zi e ok. Bea apă, consumă mâncare bună fără fast-food şi sucuri carbogazoase, poţi lua şi spasmomen sau no-spa la nevoie. Multă sănătate! Sper să-ţi treacă!

| BigG a răspuns:

Poate ai probleme cu tractul digestiv daca nu ai o alimentatie echilibrata. Consuma iaurturi poate si niste enzime digestive.