| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi utile ședințele televizate de terapie pentru persoanele care suferă de anxietate socială generală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca tu crezi ca te ajuta poti vorbi cu mine. Nu sunt psiholog, urmez cursurile de terapeut, poate reusesc sa te ajut cumva

| darrio2007 a răspuns:

Cel mai bine sunt sedintele fizice. Una este din fata calculatorului si alta fiind fata in fata cu terapeutul.

| Invictusman a răspuns:

E greu sa scapi de asa cevs și cu tratament. Trebuie sa înfrunți multe temeri ca să o amelioreze de vindecat nu se pune problema nu cred ca se poate fiindcă lasă sechele.

| anonim_4396 explică (pentru Invictusman):

Aici scrie că se poate, din fericire:
https://www.clinicaoananicolau.ro/anxietate-sociala/

| Invictusman a răspuns (pentru anonim_4396):

Anumite tipuri de anxietate poate se poate, dar aia când ieși afara și trenuri tot sau îți tremura capul, transpiri excesiv, ți se taie respirație aia nu se poate vindeca ci trata cam 80 %
Dacă e o forma severa lasă sechele crede-mă știu ce vorbesc nu ma contrazice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine nu a vrut sa ma consulte de la distanta, asta dupa 3 sedinte. depinde ce ai nevoie tu, o sa te cheme in persoana

| Hela a răspuns:

Daca exista vointa si dorinte. poti oricum ^^

| Jonathan81 a răspuns:

Și eu sunt la fel fra, dacă nu înfrunți tu nu dispar deși de multe ori pierd această luptă socială! sad