| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care sufera de anxietate sociala?

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Am un fel de anxietate sociala,dar nu atat de mare cum au cei care chiar au nevoie de tratament.

Oamenii cu anxietate sociala,sau altcumva spus:singuratici extremi,cum petrec foarte mult timp singuri, deoarece boala nu le permite altcumva, au o individualitate foarte mare.

Totusi, omul are nevoie si sa socializeze, macar putin.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa incepi sa comunici cu mai multe persoane pana prinzi curaj sa vorbesti cu mai multe trebuie sa ai curaj sa te impui in fata lor sau sa vb cu alti ca sunt ca tine, orice om are defecte sa stii nu trebuie sa suferi de complexul de inferioritate sau ca crezi ca alti sunt perfecti si de asta sa nu cumva sa spui asta sa isi fie frica mereu ca cu toti avem frici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o parere buna despre mine, mulţu' ca ai intrebat puppy dog eyes

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anonim_4396):

Awww :3

| anonim_4396 explică (pentru Felissa13Eden):

Sunt adorabila, stiu Ptu ptu ptu sa nu-mi fie de deochi si toate cele.blushing Ok, glumesc laughing
Sa-ti raspund si cu un dram de seriozitate, mi se pare ca am un pic de pierdut din cauza anxietatii pentru ca uneori tind sa evite unele ( ok mai multe, vine Craciunul si eu chiar nu vreau sa-mi pierd cadourile pentru o minciuna ) activitati doar ca sa nu trec prin stres, ma gandesc la 100 de scenarii care s-ar putea intampla si derivari ale scenarilor respective pentru ca mereu se poate si mai rau, de ce nu? I don't want to see Trebuie sa te lupti cu tine si sa te pui mereu in situatii inconfortabile, uneori ma mint ca nu o sa fac acel lucru pentru a putea adormii, altfel am tendinta sa fac noapte alba.

E nasol, nu am cum sa judec persoanele ca mine, ma oftic pentru acele persoane care sunt atat de faine si complexe dar cand sunt in public pur si simplu nu mai sunt ele si sunt destul de geloasa pe cele care sunt dezinvolte si nu au nici-o problema sa vorbeasca in public sau sa fie intr-un loc aglomerat. De cate ori am mers o ora pe jos doar ca sa nu fiu intr-un autobuz plin de persoane chiar daca picam de somn si voiam sa ma teleportez direct in patul meu, am pierdut numaratoarea la 73.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne!
Stiu cum e xD

| anonim_4396 explică (pentru Felissa13Eden):

Ha, nu pot sa zic ca ma bucur ca empatizezi cu mine. E nasol, dar eu am tendinta sa ma comport taman invers emotiilor mele si uneori nu dau nimic de banuit dar in alte cazuri. zici ca e un cutremur in mine la cum tremur :))
http://25.media.tumblr.com/......1_1280.gif

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc :3
Aveam nevoie de asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mearga la doctor sa incerce sa se faca bine.

| GeorgeGabriel66 a răspuns:

Fiecare persoana sufera de ceva anume.

| aleku22 a răspuns:

Exista remediu se numeste xanaxhappy

| Felissa13Eden a răspuns (pentru aleku22):

Nu e prea bun; mi-a spus psihologul ca nu mi-ar face mare lucru.