| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca beau zilnic cate 2, 5 l de bere in loc de apa, am cateva luni bune de cand fac asta are ceva? nu are nici un efect berea in sine m-am invatat cu ea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio problema... o sa te chinui un pic cand apare ciroza in rest

| unvecin a răspuns (pentru suntserios):

Am avut un consătean, dormea în șanțuri. Când a mers cineva să-l trezească spunându-i că vin oamenii de la biserică și o să-l vadă acolo... a zis râzând: Mă mândresc că trăiesc.

Nu s-a mândrit multă vreme.

| sierra1 a răspuns:

"nu are nici un efect berea"

burta crește?

| IIIshaneIII a răspuns (pentru sierra1):

Sunt slab ak 175 cm /70 kg si nu am burta

| sierra1 a răspuns:

Atunci, sănătate (o să ai nevoie)

https://www.eva.ro/......56181.html

| Sn4k3 a răspuns:

Daca dupa tine e sanatos, n-ai decat laughing

| johnnny123 a răspuns:

Nu, alcoolismul nu a dăunat niciodată cuiva.

| alina2k18 a răspuns:

N-are nimic, am baut 150-200-250ml whiskey zilnic ceva luniwinking
Nici o problema cu ficatu, dar m-am lasatwinking

| raMLesS a răspuns:

Costin83 atata bea si n-are nici pe dracu.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru raMLesS):

Nici eu nu am nimic de la bere si nu am burta cum se spune, patronul unde lucrez e gras si are o burta cat un porc cred ca 130 kg si nu bea nu fumeaza

| IIIshaneIII a răspuns:

Gata ma las de bere o sa beau cola ca inaine, ati reusit sa bagati frica in mine happy

| Vali215 a răspuns:

Stai linistit, o sa faci ciroza si o sa mori, nu-i mare lucru.

| NicoleEazi a răspuns:

Da...o pancreatita sau o ciroza hepatica, daca vrei sa mori mai repede mai adauga niste luni in plus si esti rezolvat straight face

| Daryusxz a răspuns:

Asa am inceput si eu dupa m-am modernizat ca nu mai avea nici un efect un pet de timisoreana si am dat-o pe doze de tuborg si bagam peste 10 in vreo 3 luni am bagat 500 de beri daca tot era vrajeala aia de concurs, la un momendat o sa te scarbesti si cand o sa vrei sa te lasi o sa fi pe sevraj 2-3 zile te abtii apoi iar bei 2-3 flacoane pana te scarbesti de tot, distrugi tot ficatu asa, daca vezi ca de la un timp nu iti mai pica bine, apucate de ceva sa uiti de rutina asta e greu o luna, iar dupa 6 luni o sa uiti de tot, eu m-am pus sa dau de permis ca sa scap si renunt si la tigari daca il iau.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Daryusxz):

Eu chiar daca se intampla sa nu beau nu am nimic

| Daryusxz a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Ia vezi poti sa stai mai mult de 3 zile? Fara sa te gandesti din 30 in 30 de minute la bere sau daca spui pot dar nu vreau e clar. happy