| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca consum lecitina zilnic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Simplul consum de lecitina nu are nici un efect palpabil.
Daca insa inveti intens, vei memora mai usor si cantitati mai mari de informatii.

Nu se recomanda consumul lecitinei timp de peste 3 luni, existand riscul de surmenare totala la momentul intreruperii sau chiar si alte afectiuni mentale!
Sa-ti faci tratament doar dupa indicatia de specialitate a unui medic neurolog!

| SilviaPunct a răspuns:

Poti consuma linistit lecitina (personal recomand lecitina de la dr Hart care nu are si alte substante active-cred ca se gaseste doar la Sensiblu). Eu folosesc lecitina de cativa ani buni (multi) si pot spune ca are efect pe termen lung, insa nu as sti sa iti spun daca este doar placebo. Eu spun ca la mine isi face treaba, desigur cu munca si din partea mea.