| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva aparat aparat apa kangen?
pentru ce este?
si ce rezultate da?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cei care il vand sustin ca" produce" 5 tipuri de apa ionizata printre care si apa alcalina iar aceasta apa ar fi benefica pentru sanatate. Costa, dupa informatiile mele, peste 2000 euro!

N-am cunostinta de studii medicale serioase si independente legate de beneficiile asupra sanatatii ale apei obtinuta cu aceste aparate --- singurii care ridica in slavi asa numitele beneficii sunt chiar cei care produc si vand aceste aparate.Cred ca, doar ignorantii care n-au habar de chimie si fiziologie, cumpara ori apa ori aparatul--- n-am auzit de medici care sa fi cumparat aparatul sau miraculoasa apa kangen!

Destul de credibile mi se par informatiile de aici :http://www.chem1.com/CQ/ionbunk.html

| Tonca_Florina_1977 a răspuns:

Este bun la sanatate, intrati pe aparatekangen.paginipro.ro