| AjutoameniipeTPU a întrebat:

Are cineva o explicatia pentru asta? Deci de exemplu daca trebuie sa ma trezesc de dimineata si rostesc aceea ora in capul meu, maine dimineata chiar ma trezesc la aceea ora, fara nicio alarma. Stie cineva cum se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

E opera subconștientului

| raMLesS a răspuns:

Nu neaparat, dar de obicei daca iti pui alarma sa te trezesti la ora 8:01 sa zicem, ai sa vezi ca daca ai mereu rutina asta, o sa ajungi in timp sa te trezesti cu 1-2 minute sau cu cateva secunde fix inainte sa sune alarma... e ceasul tau biologic, chiar si cand dormi, o parte din tine simte ca urmeaza sa te trezesti pentru ca functionezi pe baza simturilor.

Fa un experiment chiar acum.
Porneste-ti cronometrul (nu te uita la el) si uita-te la el fix cand crezi tu ca a trecut 1 minut... cel mai probabil o sa-l opresti cu o marja de 5+- secunde.

Răspuns utilizator avertizat
| Utilizatoare123 a răspuns:

Subconstientul lucreaza.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Si eu patesc asta laughing Totul pleaca de la creier, creierul e bateria deci e perfect normal. Mai ales daca imi spun sa ma trezesc la 8 pentru ca la 9 merg la doctor sau am ceva de facut, subconstientul meu imi transmite ca am treaba importanta si ma trezesc pur si simplu

| andreeaeml1200 a răspuns:

Telepatie