| mihaa a întrebat:

De multe ori, mi se intampla, urmatorul lucru
ma trezesc dimineata, pregatesc fata de scoala si daca ma pun in pat si adorm, cand ma trezesc, ma doare capul si toata ziua sunt asa ametita
stiu proverbul daca te-ai trezit stai treaza dar, nu stiu trebuie sa fie si o explicatie, va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jolie a răspuns:

Ai ameteli din cauza ca dormi mult incearca sa-ti schimbi programul de somn dormi mai devreme seara maxim la 23 si ai sa vezi ca o sa-ti revii asa se intampla cand dormi mult si asta nu e bine iar dimineata dupa ce iti pregatesti fetita de scoala fa-ti de lucru incepe curatenia etc si o sa-ti treaca cheful de somn SUCCES

3 răspunsuri:
| mihaa explică:

Ms de raspunsuri, am sa incerc sa nu mai repet isprava de dimineata, deoarece toata ziua mi-a fost somn, ma durea capul, la naiba, am mai durmit o ora acum ziua, poate imi trece starea asta dar nimicbig grin

| BeT a răspuns:

Obisnuinta asta te face sa te intorci in patul "cald". Lipsa de ocupatie, sa zicem ca ai munci de la ora 8 dimineata-atunci cum ai proceda? Cum iti obisnuieti trupul, el asa va functiona.

| rob878 a răspuns:

Hi.
Am patit-o si eu si am gasit raspunsul in cartea "Puterea Lunii"
Daca te trezesti inainte de rasaritul soarelui apoi te culci inapoi Adica dimineata in organism se produc toxine si de aici raul pe care il simti.
Un sfat? Culcate mai devreme ca sa ai energie dimineata sa nu te mai "atraga" patul