| anonim_4396 a întrebat:

Aripiprazolul da reactii adverse gen somnolenta, pofta de mancare, incapacitate de concentrare, pierderi de memorie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Corect: aripiprazolul poate cauza somnolență, hipotensiune arterială posturală, instabilitate motorie și senzorială, care pot duce la căderi

mai vezi aici

https://www.google.com/......https?/url

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Merci

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bafta

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Citeste prospectul cauta pe google in loc sa pui inttebari fa cercetari, este mai usor sa va dea altul mura in gura ca la prosti.

| KR0N5TADT a răspuns:

Dacă nu ai înțeles ce scrie în prospect, nu vei înțelege nici răspunsurile primite aici.
Ești mai încet de fel?

| anonim_4396 explică (pentru KR0N5TADT):

Nu citisem prospectul. Dar da sunt mai incet de fel.