| razvan_3732 a întrebat:

Stiti cumva ce ar putea indica urinarile frecvente ziua, in special dimineata si prima jumatatedin zi, cu urina decolorata si relativ in cantitate mare...la intervale de 30 de minute-1 ora? Totodata simt si un disconfort cand trebuie sa tin, cand merg si dupa urinare, ca o usoara durere si senzatia apare, cred eu, la prea putin timp dupa o urinare? Intreb pentru ca nu consum atatea lichide incat urina sa fie atat de diluata(aproximativ 700 ml-1200 ml pe zi ), fara cafea si alte diuretice/medicamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci o analiza de urina. Si neaparat, o glicemie!

2 răspunsuri:
| razvan_3732 explică:

Nivelul glicemiei este testat recent si este normal si nu are cum sa fie o asa zisa 'raceala' ..ma gandeam daca s ar pune problema sa fie legat de rinichi..pentru ca nu stiu.dar cred ca in mod normal urina nu e chair incolora cand nu bei lichide

| Pentrucaasavreaea a răspuns:

Eu patesc destul de des acest lucru dar mama imi spune ca 'm-am racit la burta'! Incearca sa te speli cu apa calda si apoi sa te bagi sa stai in pat, eu asa fac tot timpul. Si sa te feresti de frig!