| AlexandraGiorgiana a întrebat:

As avea o intrebare. Cat timp dureaza tratamentul in cazul celor cu diabet? Raspuns urgent va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Ce varsta ai? de ce banuiesti ca ai diabet, ti-ai masurat glicemia si a fost mare?
Poti sa-mi spui ce simptome ai?
Sper sa iti iasa bine analizele, o sa-ti tin pumnii.

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun asta, dar o persoana diagnosticata cu diabet trebuie sa faca tratament toata viata.

| AlexandraGiorgiana explică (pentru Kaℓi):

Acum sper doar sa nu am. sad Maine imi fac analizele de sange si multumesc frumos pentru raspuns.

| Kaℓi a răspuns (pentru AlexandraGiorgiana):

Ce varsta ai? de ce banuiesti ca ai diabet, ti-ai masurat glicemia si a fost mare?
Poti sa-mi spui ce simptome ai?
Sper sa iti iasa bine analizele, o sa-ti tin pumnii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O persoana care a fost diagnosticata cu diabet trebuie sa faca tratament toata viata din pacate!
Te pup!

| Braunion a răspuns:

Toata viata.

| LivingLouder a răspuns:

Du-te la medic de urgenta!

| AlexandraGiorgiana explică:

Am 16 ani, beau multa apa si am cam luat in greutate vreo 6 kg in ultima vreme, iar problema mea cea mai mare e ca ador dulciurile. happy