| Daadad a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de litiaza oxalica,daca cineva a avut asa ceva, cam cat dureaza tratamentul acestei boli? Iau pastile de 7-8 luni dar starea este aceiasi.As dori un raspuns, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tratamentul nu dizolva pietrele deja formate, ci impiedica formarea altora noi. Cu dieta corecta si aport de apa minim 3 litri pe zi, vei putea obtine acelasi efect fara tratament. Pentru eliminarea pietrelor existente, trebuie sa beneficiezi de tratament chirurgical, daca este cazul.