| MariaIoana15 a întrebat:

Ieri am început dieta și am mâncat așa: de dimineața am băut un suc de portocale și grefe pe care îl beau in fiecare zi dimineața, la prânz salata cu castraveți, roșii, rodie, și ardei și la gustare un mar verde. Seara nu mănânc ca nu îmi e foame. Astăzi, de dimineața sucul de portocale și grefe, și la prânz supa crema de legume, probabil la gustare tot un mar. Credeți ca e Ok? Adică nu îmi e deloc foame, ma simt foarte bine, sunt fresh as putea spune. O sa dau jos cât îmi doresc?

2 răspunsuri:
| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Eu cred ca vei slabi, deoarece nu mananci seara, daca ai manca si seara cam greu ai da ceva jos, incearca sa maninci mai multe fructe si legume.winking Sanatate!

| Princess14022006 a răspuns:

Buna. Probabil vei slabi numai ca trebuie sa renunti la sarea din salate si mancaruri, sa incerci sa mananci mai multe legume decat fructe deoarece fructele sunt bogate in zaharuri. Un factor foarte important ar fi sa faci cat mai mult sport ( sa alergi prin parc, daca ai posibilitatea sa mergi la sala )