| maite36 a întrebat:

As dori sa beau un suc sanatos fara calorii. Ce mi ati recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Trebuie sa stii ca orice produs organic are calorii. Daca vrei un suc sanatos, cu putine calorii, ai foarte multe la dispozitie, chiar si lebenita (pepene verde, harbuz) poti sa o consideri aici, ca are peste 90% apa. Suc la storcator de citrice, mere, piersici, pepene, morcov, telina, ridiche (are putina apa si rezulta putin suc), sfecla (la fel ca ridichile), varza, rosii... ar mai fi multe. Ai grija ce combinatii faci, de exemplu varza nu merge cu fructe. happy
Pentru hidratare mai poti bea si compot de fructe, ceaiuri, supe, fara zahar sau in cazul supelor fara condimente in exces.

| mgtow a răspuns:

Pe ambalaj pune detaliile si vezi care nu are calorii probeaza ceva natural fara gaze

| MisterKat a răspuns:

Sucul de mere sau suc de morcovi! Sanatate! O zi buna!

| gogusamsung a răspuns:

Apă, deși e posibil ca mineralele din ea să îi aducă totuși o mică valoare energetică. Așa că apa distilată e soluția.

| Fallen1Angel a răspuns:

Vivaco bucuria ficatului.

| Turquoise a răspuns:

Sucul de fructe facut in casa.happy

| darii a răspuns:

Heei. big hug
Mie sucurile la cutie mi se par de calitate, mai sanatoase ca altele. Prin "sanatoase" nu zic ca nu au anumite E-uri sau anumiti aditivi alimentari. Sucul Pfaner, cu toate ca e scum, e bun la gust si probabil mai sanatos decat altele. Totusi, daca vrei o bautura 100% sanatoasa, apeleaza la Blender sau la Storcatorul de fructe.

| gabriella_1970 a răspuns:

Fara calorii nu prea sunt sucuri, dar apa cu lamaie si putin zahar este foarte sanatoasa si are putine calorii.

| Necunoscută a răspuns:

Bea suc de fructe, Sucul de fructe inseamna sanatate, Sanatatea inseamna sport, Sportul inseamna victorie, Victoria inseamna bani, Banii inseamna femei, Femeile inseamna S. I. D. A, S. I. D. A. inseamna moarte. Concluzie: Nu mai bea suc de fructe!

rolling on the floor)