| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ma lamuriti si pe mine cu o problema care persista de ceva timp.
Mi-au iesit cateva pete maronii pe piept si una si pe fata, care ma si mananca ingrozitor.
Ce imi recomandati ca sa scap de aceste pete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la dermatolog. Pare o ciuperca, dar poate fi si o eczema. daca e ciuperca, tratamentul de eczema o va agrava. daca e eczema, tratamentul de ciuperca o va agrava. Asadar, doar dermatologul te poate sfatui.

| Pure.Sunshine a răspuns:

Cred ca ai pithiriazis. Am avut si eu cateva pete maronii pe umar si asta a fost veredictul dermatologului. Ar trebui sa iti faci programare la doctor inainte de a lua vreun tratament. Mie in mai putin de 1 luna mi-a disparut tot.

| adua a răspuns:

Un dermatolog. Serios!