| tony09 a întrebat:

As dori sa pierd din greutate si nu stiu ce tratamente sa folosesc, imi puteti da un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ia-ti sveterul (swetter pe englezeste) pe tine si du-te pe terenul (de fotbal) din apropiere, alearga 2-3-5 ture. Alearga azi, alearga maine. Alergand de saptamani, ii scade, draga, greutatea!

| Zenithf a răspuns:

Acum ce-i drept, medicii recomanda sa faci pauze, sa nu alergi in fiecare zi, caci in muschi se formeaza microfisuri in timpul efortului si acestea au nevoie de timp pentru vindecare. Deci, alearga azi, nu alerga maine, alearga poimaine. Cam ase ceva.

| Nolkyz a răspuns:

Sport, mancare sanatoasa si sex.

| Q69 a răspuns:

Kangoo jumps

| dracu14 a răspuns:

3-4 zile pe saptamana 30 de minute de alergat, mancare slaba in grasimi gen carne de pui/peste fiarta sau la gratar, oua, branza degresata

| rose21 a răspuns:

Fara tratamente! Mult sport si mancare sanatoasa.

| Robyunited95 a răspuns:

Incearca sa-ti faci un program zilnic cu alergari si dupa sa mananci ceva sanatos si iti garantez ca va iesi bine!
Succes!