| pchome a întrebat:

Salut.ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat...as dori un program bun pentru inregistrat jocuri...si un tutorial cv cum sa il folosesc bine sau cateva informati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca OBS, mie imi mergea perfect. Uite si un tutorial cu setari si chestii :
https://www.youtube.com/watch?v=EEA9Ta5lRcs
Sper ca te-am ajutat :D

| pchome explică (pentru anonim_4396):

Aha..pare destul de bun o sa il incerc big grin..ms pentru ajutorwinking.dar daca vrei spune-mi si ce pc-aveai cand l-ai folosit.eu acum as vrea sa acizitionez un pc mai bun ceva unul pentru gaming..imi poti da si in privinta asta niste sfaturi? ceva nici chiar prea scump asa mediu nu cine stie ce rachetawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru pchome):

Eu aveam calculatorul care il am si acum, adica unul slab, logic :)) :
Intel Pentium Dual Core 2, 6GHz
4GB RAM
ATI Radeon HD5450 (e cea mai ieftina placa video :)) )

Si ca sfaturi, eu nu te-as sfatui sa intri pe http://www.mygarage.ro/wishlist/ unde iti faci un cont, si faci un topic nou raspunzand la intrebarile astea :

"1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?

2. Când intenţionezi să faci achiziţia?

3. Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus?
- Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii?
- Dacă ai un monitor mic, intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?

4. La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.

5. Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează?
Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci

6. E necesar să fie un sistem silenţios sau nu este relevant?

7. Deţii alte componente pe care ai vrea să le foloseşti cu acest sistem? Dacă da, spune-ne câte ceva despre fiecare, ce model sunt, ce tip, etc.

8. Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti)?

9. În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?"

Si iti va face un specialist o lista cu componente pe care o poti cumpara, logic. :) Dar sa faci topicul cand chiar ai bani de un calculator, adica preturile si performanta se schimba de la o saptamana la alta.

| pchome explică (pentru anonim_4396):

Mersi si pentru aceste detalii...dar cred ca acum o sa il las asa pentru ca eu am ceva asemanator cu ce ai tu tot:
Intel Pentium Dual Core 2, 6GHz 4 gb ram dor ca am placa video nVIDIA geforce gt 220 pe 128 bit.Si da intr-adevar se schimba repede preturile si performanta asa cred ca mai las... poate vara viitoare.ms oricum big grin

5 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

Bandicam, fraps, etc.
Scrie pe Google: tutorial „numele programului"

| BigBy8055 a răspuns:

Fraps, e foarte bun