| Sara2 a întrebat:

Merg la sala stau cate 2 ore pe zi, de 2 saptamana incoace dar nu ma pot abtine de la mancare, tot timpu imi vine sa mananc mancaruri interzise, cum ar fi prajeli si paine(bine paine mananc neagra), si foarte sarat, ce pot face sa ma abtin de la mancare? ce scade pofta? am inceput sa inlocuiesc cola cu limonada si beau f multa pe zi (indulcita cu miere) dar tot degeaba, cand ma apuca mananc in nestire prajeli (cartofi prajiti si oua) fara care nu pot traicrying, ce poate alunga pofta?

7 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Cred că trebuie să ai un profram mai serios când vine vorba de mâncare. Încearcă să mănânci la ore fixe, trei mese principale pe zi și două gustări. Ideal 30% din caloriile zilnice la micul dejun, gustare cu 5%, pranz cu 45%, gustare cu 5% și cina 15% nu mai târziu de ora 19-20. În felul ăsta nu se secretă hormonii de "foame" și e mai ușor să nu mănânci necontrolat. Când ți se face poftă de ceva interzis, încearcă să mănânci controlat, puțin.

| kirin a răspuns:

Eu iti recomand altceva.du-te la sala pe la ora 8 seara. ajungi acasa sa zicem pe la 10:30-11.cand ajungi. faci dus in cazul in care nu faci la sala.iar apoi te pui la somnhappy chiar daca te roade stomacu nu te pune sa mananci prajeli si alte chestii. daca vrei sa mananci mananca ceva usor si f putinwinking eu asa fachappy merg de ap o luna.am dat deja 4 kg jos asatongue

| alafaranume a răspuns:

Eu mi-am propus sa slabesc inainte de revelion si cum mai era o luna am inceput sa ma apuc serios pe treaba intr-o luna am slabit 8 kg. asta cu 2 ore de alergat in fiecare zi in parc si o alimentatie usoara, e de preferat sa mananci de dimineata, e cea mai importanta masa daca sar ipeste ea o sa ai pofta de mancare toata ziua, incearca multe fructe de fiecare data daca aveam pofta de ceva imi luam un mar o banana mancam cu kilogramele fructe doar ca nu am atingeam de mancare, painea nu mai stiam cum arata si limonada la fel dar dupa o luna imi ajunsese pana in gat si am lasat-o balta, e vorba doar de ambitie, nu eram gras dar asa mi-a venit mie si am reusit sa dau si 8 kg de la 83 la 75. pur si simplu iti pui ceva in minte si tragi de tine primele zile...de exemplu acum mai degraba prefer o supa sau ceva de genu decat o mancare cu prajeli si grasimi

| Shocket a răspuns:

Frate tu vrei sa slabesti sau sa ati maresti masa muschulara, fii atent daca vrei sa faci muschi ati zic eu ce sa mananci.o masa cu oua prajite 6albusuri 4 galbenusuri, carne de gaina, porc, bei seara macar 200 de ml lapte, mananci branza degresata, astia toate contin peste 20 % proteine adica 100 de grame din astea = 20-27g proteine fiecare proteinele ati alimenteaza muzchi si vor creste mai repede! funta? ati mai dau sfaturi daca te referi la alcv!

| Sara2 explică (pentru Shocket):

Vreau sa slabesc in kg, nu vreau sa pun masa musculara

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sara2):

"nu vreau sa pun masa musculara "... ce replica amuzanta laughing

| CandyWorld a răspuns:

Si eu sunt exactla fel crying Rezist cat rezist ma trezesc la 2 dimineata si bag detoate in mine crying