| BabyWL a întrebat:

As mai avea o problema. de mai bine de 2 luni. nu cred ca exista zi in care sa nu fiu trista, sa nu plang(bintenteles pentru ca sunt foarte sensibila si sunt afectata foarte tare de problemele pe care le am in ultimul timp).
Ce mi s-ar putea intampla din cauza asta, ca plang asa mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te intrebi cata incredere ai in tine! ce iti lipseste? pana la urma, da, poti sa descoperi ca esti mai norocoasa decat multi din jurul tau care nu sunt .tristi! Usor de zis, greu d efacut! Citeste, informeaza-te, zambeste! Sigur ai tu o teama de ceva in subconstient, nu este normala starea de depresie! foloseste-o doar sa poti merge mai departe... Viata-i frumoasa si nu merita sa plangi!

6 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Astenia de primavara... daca esti o fire sensibila, esti mult mai afectata de ea. Iesi afara cu prietenii, have fun! Nimic nu merita lacrimile tale. Iti recomand sa mergi la un psiholog, nu este nimic rusinos in asta, te ajuta foarte mult!

| miry a răspuns:

Nu stiu ce ti sar pueaintampla dar poti merge la un psiholog care tera asculta si tiar da sfaturi concrete, eu iti doresc sa treci peste fazele astea, sa fii tare si sa treci peste orice problema, daca plangi te mai calmezi dar nu rezolvi nimic

| Elena0210 a răspuns:

Sincer nu stiu, dar si eu trec prina ceeasi faza. Masint foarte singura si sunt mereu tristasad

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

E mai bine ca plangi asa te descarci te usurezi. eu nu pot sa plang. si am avut si eu niste problema acum 4 ani. si pentru ca tineam in mine... am ajuns sa visez noaptea. acum tip in somn. am vise negre...am ramas cu(sechele). la psiholog nu stiu ce ai putea sa faci thinking de cat sa te descarci iar asta poti sa o faci si fara ajutorul unui psiholog...ca doar nu va lua deciziile in locul tau. si iti va rezolva problemele. in schimb D-zeu te poate ajuta mult mai mult de cat un psiholog. nu mai bine

| BabyWL explică:

Da la faza cu pshiologul m-am ganditi si eu.
Dar am ezitari si nu prea as vrea sa merg. Dar daca voi continua in ritmul asta cred ca voi merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai putea sa faci riduritongue