| WolfGirl a întrebat:

As vrea sa ma ajuati dandu-va cu parerea. De cateva saptamani ma doare in furca pieptului(chiar sub coaste) cand tusesc, si uneori fara motiv. Cand apas ma doare si am arsuri cateodata in zona aia. Aveti vreo idee de la ce ar putea fi? Plus ca uneori ma dor plamanii in spate si am dureri de coloana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Cel mai probabil durerea ta din "furca pieptului" e data de o gastrita sau de un ulcer gastric. Ar fi bine sa mergi la medic pentru un consult, cu atat mai mult cu cat nu e singurul tau simptom. Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/boli/ulcer-gastric

| ZOZOKid a răspuns:

Sincer, mai bine mergi la doctor decat sau cauti raspunsuri aiurea pe un site pentru adolescenti. Ar putea fi de la plamani, de la stomac sau chiar si de la inima. AM auzit de simptome asemanatoare la TBC. Repet : du-te la doctor. Nu sta asa!

| WolfGirl explică:

Vroiam doar sa aud niste pareri. Nu v-am cerut sa-mi spuneti direct ce am. Nimeni nu poate.

| fiecareinceput a răspuns:

Nu te speria degeaba,sunt cadru medical si dupa descrierea ta problema e foarte clar de la plamani, ai o raceala zdravana netratata, cu un antibiotic puternic luat cam 7 zile o sa scapi cu siguranta : http://fiecare-inceput.blogspot.com/