| AlexandruIonut004 a întrebat:

Am niste dureri in zona pieptului ( partea dreapta). Ma doare cand ma ating si mai rau, chiar si cand respir.

Aveti vreo idee de la ce ar putea fi?
Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
O raceala? efort mare? mai bine un mic control la medicul de familie si elimini orice indoiala.
Nu ezita si fa un control, nu va trece de la sine.
O zi buna sa aihappy

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai facut efort mare implicand respiratia, poti sa ai o febra musculara la muschii intercostali. Senzatia este foarte neplacuta, simti ca it scuipi plamanii, dar trece intr-o zi.
O lovitura la cutia toracica poate provoca aceleasi dureri. Asta trece ceva mai greu si de obicei se extinde inainte de a se retrage.

| AlexandruIonut004 explică (pentru SkyPilot):

Durerea o am cam de 3 zile, deci prima varianta pica.
Apoi, stiu sigur ca nu m-am lovit... Totusi, ar trebui sa vizitez doctorul. Multumesc pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi la medic pentru a afla diagnosticul/tratamentul adecvat tipului tau de problema, din cate spui tu poate fi vorba de plamani sau despre muschii pieptului, posibila o febra musculara.
O zi buna.