| ancalauraandreea a întrebat:

De cateva zile (3-4) ma doare in partea dreapta daca apas tare,si atunci cand apas destul de tare simt intepaturi in zona ombilicului. ca simptome am durere de cap,cateodata ma doare in capul pieptului, frig putin, diaree si atat. in rest nu am nimic.as putea avea apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Da, este posibil sa ai apendicita. Mergi la neaparat la un consult chirurgical, ca sa nu se iveasca complicatii. Acum!

| pisicutzamik a răspuns:

Ai apendicita, mergi la medicul de famile sa-ti dea trimitere la spital!

| TwiXXXie a răspuns:

Da, asa mi s-a intamplat si mie, ma durea si splina in partea stanga, du-te repede, mie doctorul mi-a zis ca mint si ca n-am nimic si cand m-a operat mai un pic si se spargea apendicul in mine! Du-te URGENT!

| ancalauraandreea explică (pentru TwiXXXie):

Dar eu daca stau linistita si chiar daca alerg sau chestii din astea nu am nimic nu ma doare, doar daca apas tare simt intepaturile alea.