| DonarisDona a întrebat:

As vrea sa ma duc la un consult oftalmologic si as vrea sa stiu daca as putea sa merg machiata, daca ar afecta cu ceva acolo. Ma refer doar la un rimle

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Medicul se uita și în jurul ochilor când te vede. Dacă îți verifica tensiunea oculara și Îți vine să plângi sau îți pune picături, cred ca începe "procesul" de demachiere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ( dar dacă îți pune picături, clipoceşti mult laughing ) acum depinde.

| annempx a răspuns:

Nu cred că afecteaza cu nimic putin si machiaj, dar sa nu exagerezi. Poti face ceva un pic mai mult decat rimel, nu stiu, cum crezi tu happy

| EuDOarSieu a răspuns:

Wtf, n-are nicio treabă consultul oftalmologic cu machiajul. O să-ți pună niște picături în ochi și vei începe să plângi și se va întinde rimelul și toate cele. Gud luck.

| AmiraH a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic, machiajul e in afara ochiului

| Nevm a răspuns:

M-am dus cu un smokey eyes, nimic n-a comentat.

| AliaIoana a răspuns:

Bună!
Da, poți să te machezi cum vrei tu! Nu are nici o legătură consulatul oftalmologic cu machiajul pe care îl porți.
Sper ca ți-am fost de ajutor! Pup! :* :*