| Chris_2401 a întrebat:

Imi "zvacneste" ochiul drept foarte tare si la intervale de timp foarte scurte! Care ar putea fi cauza si cum pot sa tratez asta pana merg la un consult oftalmologic? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Posibil o infecţie.
Până ajungi la oftalmolog, o compersă sterilă pe care pui ser fiziologic şi tamponezi (nu masezi) ochiul.
Să te speli pe mâini înainte şi după această manevră.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Bea mai multe lactate... din cauza lipsei de calciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie o inflamatie, dar poate fi si ceva mai grav, sunt multe boli care pot crea asa ceva, sau poate sa fie doar un spasm al unui nerv, de regula astea sunt de la o scadere a magneziului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai :s. fa. i cruce si nu mai zice la nimeni ca iti zvacneste. laughing) Se zice ca nu e bine sa zici ca. ti zvacneste. ca nici el nu zice ceea ce vede[ ce faci tu ] :*. acum pnm nu stiu! thinking asa mi. a zis mama