| razvan1008 a întrebat:

As vrea sa merg la o sala de forta dar am o problema cu spatele.Am scolioza, un umar este mai sus decat celalalt..Credeti ca este vreo problema daca ma duc? am voie? pls, astept raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Daca ai scolioza trebuie sa mergi la gimnastica medicala sub atenta supraveghere a unui medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu, intai ar trebui sa faci gimnastica medicala. Insa cred ca poti merge is la sala, dar sa fie acolo un antrenor cu cunostinte in acest domeniu, sa iti recomande exact ce exercitii sa faci sa nu iti agravezi problema.

| Lozici_Andrei_1996 a răspuns:

Din pacate nu prea poti, dupa cum au raspuns si ceilalti intai trebuie sa mergi la gimnastica medicala.