| Unicucebeea a întrebat:

As vrea sa ragusesc, ce sa fac?
FUnda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DannaK a răspuns:

Tipa foarte tare ...lasa apa rece si altele ca sa nu risti sa racesti prea tare. nu se merita o durere nasoala de gat doar pentru o raguseala

| dygas a răspuns:

Vrei scutire de la scoala sau ce? laughing), bea foarte rece si te-ai rezolvat, lol

| SoundWaveR a răspuns:

Tipa timp de 5, 10 minute Dar respira in continuare

| Exeemii a răspuns:

Incearca sa faci vocalize, sa canti foarte tare sau sa tipi. Tuseste chiar daca nu iti vine si bea multa apa rece.
Fac canto de 5 ani si lucrurile astea ma ajuta cand vreau sa scap de lectii. Succes si vezi sa nu racesti prea tare :*! Fundita :3?

| kristi1 a răspuns:

Tipa mult si tare si bea apa foarte rece si din nou tot asa citeva zile (2-3)

| NobodyElse6 a răspuns:

Nu te voi intreba de ce vrei asta laughing... Tipa tare... bea apaa rece [dar poti racii de la asta] decii ramanem la varianta de a tipa happy

| Krisstinaa a răspuns:

Incearca sa bei apa rece dupa ce ai facut sport, sa stai imbracat scurt ( posibil sa iei si o raceala rapid) dar in cel mai usor caz, incearca sa faci si vocalize, dar daca nu merge incearca doar sa te prefaci ca ai ragusit. Spor la racit big grin