anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ragusesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Tipi tare deseara la fotbal si daca poti bea si o bere din congelator.

21 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Tipa sau vorbeste mai tare, vei ragusi cu siguranta, apa rece cu gheata dar nu prea iti convine ca ti se umfla amigdalele.

| psiholoaga a răspuns:

Mananca inghetata. Trage aer in piept dimineata pe la 4, cand e frig. In timp ce alergi si bei apa cu gheata. Vezi sa nu dai in ceva mai grav.

cristian
| cristian a răspuns:

Citeste mult cu voce tare, mananca rece, tipa cat te tin plamanii.

| kh1ss a răspuns:

Bea apa cu gheata happy

| JackieSue a răspuns:


Mai e nevoie sa-ti zic ca ragusitul vine automat cu durerea in gat si posibil cu amigdale umflate?

In orice caz, trage la narghilea.

| Aℓida a răspuns:

rolling on the floor Trivia/Amuzante...rolling on the floor) ma bucur ca mai e cineva pe TPU ce pune intr mai amuzante...rolling on the floor

| AlexSadik a răspuns:

Baga ti o furculita in picior

| MANDY_2679 a răspuns:

De ce iti doresti asta sad?

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Stii ce? du'te la un concert rock si canta deodata cu ei si tipi ca nebunu.si eu cand am ajuns acasa mi-am pierdut vocea. pur si simplu sunetele nu mai ieseau din gura mea...Mama m'a dus la spital...si doctorul a zis ca ma intereneaza si ca poate va trebui sa'mi faca o operatie. dimineata cand m-am trezit in spital mi-a revenit vocea. putin ragusita dar totusi oklaughing

| Tokha a răspuns:

Eu odata am fost la dunare.Eram in apa si fratimiu m-a dus la apa mare si eu am tipat cat m-a tinut gura si seara am ragusit.

| αฤðяєэα a răspuns:

Pai dupa aia o sa ne intrebi "cum pot sa scap de raguseala?" daca vrei sa ragusti bea apa rege de la congelator sau dormi cu gura deschisa di cu geamul si a doua zi sa vezi ca nu mai poti sa vb de ragusita de o sa fii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci afara, tragi puternic aer rece in plamani si dupa aia tipi pana or sa cheme vecinii salvarea. dar dupa aceea sa nu vii sa ne intrebi daca mierea cu lamaie este buna contra raguselii!¿

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. un ceai fierbinte ( trebuie sa il bei imediat dupa ce ai luat apa de pe foc ) 2. pune o sticla de apa minerala la concelator ( te ajuta mai mult apa minerala pentru ca e acidulata ). 3 dupa ce pei ceaiul fierbinte ( bea'l cat poti de repede ). apuca'te si bea apa rege cat de multa poti. 4. tuseste din abundenta dupa. poti manca si paine prajita ca sa te zgarie pe gat... aaa si nu mai stiu. tipa.alearga si apoi bea apa! bafta cu ragusala. laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti bagi o furculita in picior, si inchizi gura si incepi sa tipi(sau macar incearca) dupa asta scoti furculita pu sare si piper dupa aia pui spirt si dupa aia tipi de te ia mama dracu. right?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai in ploaie. sau in frigider...(lol)...sau tipa si canta cat mai tare si reusesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te trezesti de dim si tipi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea o gura de petrol & bang u´re head into a wall

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i foc, ardel, hihi cu o dusca de vodca!

| XxCarmenXx a răspuns:

Tipi foarte foarte tare bei apa cu gheata si...mananci foarte muuuuulta inghetata!

| Boss_8235 a răspuns:

Itipa mult ca,, nebunul" si o sa-ti iasa

| valentinabaltes_9296 a răspuns:

Bea apa rece tipa cat poti fumeaza mult...citeste tare si nu stiuthinking stai in frig

Întrebări similare