| briana a întrebat:

As vrea sa slabesc 5 kg in 2 luni. O dieta eficient in detaliu, Va rog fara pastile sau ceaiuri de slabit. Vreau toate detaliile sh chiar un meniu 7din7.
Dar sh un meniu pentru mentinerea formei. Sunt o persoana sedentara. Nu vreau diete draconice vreau sa fie eficienta si daca imi puteti spune cum a functionat pentru dvs sh cat ati slabit. Multumesc anticipat funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Pai eu zic ca mai bine iti faci tu un regim ca asa nu stii daca toate dietele de pe net functioneaza, adica daca organismul tau raspunde la ea.
Incearca ca la fiecare masa sa mananci ceva usor si sa termini inainte sa te saturi, nu sa te umfli.In primul rand trebuie sa faci si miscare pentru a slabi, dar si pentru a te mentine. Ca tot se incalzeste poti iesi afara cu bicicleta cu prietenele sau te poti plimba cu rolele. Iar pentru mentinere ar putea sa maresti putin caloriile daca le calculezi.Sa bei apa 2L pe zi pentru hidratare, ai putea consuma si ceaiuri ca de ex: ceaiul verde este foarte eficient in curele de slabire.Incearca sa consumi produsele lactate degresate.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Alecsandra200 a răspuns:

Heeii :*. Briana, nu ti-ai mentionat varsta! Cel mai important e sa ai 3 mese principale " dimineata, la amiaz si seara ", iar intre ele poti manca putin si des. Si putin sport nu strica;*!

| briana explică (pentru Alecsandra200):

AM 16 AN SI 10 LUNI