| cristina_7560 a întrebat:

As vrea sa slabesc stiti o dieta cat mai rapida? plz ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madalina_5722 a răspuns:

1. Dieta bazata pe grupe sanguine
De ce o consideram noi cea mai buna dieta? Pentru ca este dieta cea mai personalizata pentru corpul si metabolismul tau. Dieta bazata pe grupe sanguine nu este foarte restrictiva si in nici un caz nu iti alimenteaza senzatia de foame.

2. Dieta South Beach
Dieta South Beach este una dintre cele mai bune alegeri, chiar daca nu este personalizata, cum este cea bazata pe grupe sanguine. Dieta South Beach este un regim sanatos, ce poate fi cu usurinta adaptat oricarui stil de viata si tinut pe durata intregii vieti. Este dieta la care apeleaza cele mai multe vedete.

3. Dieta Montignac
Dieta Montignac este un mod sanatos de a combina alimentele, fara a te priva de mancare sau de o anumita categorie de alimente. Dieta Montignac inseamna pur si simplu echilibru in alimentatie. Cele mai mari beneficii le are pentru stomac, existand chiar si cazuri de persoane care s-au vindecat de ulcer sau gastrita in urma dietei.

4. Dieta Zona
Dieta Zona inseamna, in primul rand, echilibru hormonal. Este o dieta sanatoasa si este bazata pe alimente crude, care au un aport crescut de vitamine. De asemenea, prin faptul ca mananci mai multe mese pe zi, dar mai mici, nu acumulezi grasime, dar nici nu simti ca iti este foame.

5. Dieta Beverly Hills
Dieta Beverly Hills a urcat in topul preferintelor mele, in special pentru ca este o dieta usor de tinut, din punct de vedere al diversitatii alimentelor si al cantitatii de hrana pe care o poti manca. Este o dieta foarte sanatoasa si tinand-o te vei apropia de greutatea ideala, mancand si un aport crescut de vitamine.

6. Regimul Mayo
Chiar daca este o dieta stricta, noi o preferam pentru ca nu este o dieta soc. Atunci cand o tii cu sfintenie, este chiar genul de dieta care iti reechilibreaza metabolismul. In plus, in urma acestei diete slabesti un numar uimitor de kilograme, intre 7 si 12.

7. Dieta Weight Watchers
Dieta Weight Watchers este una dintre dietele cele mai bune pentru femeile care doresc sa slabeasca fara nici o restrictie in ceea ce priveste alimentele. Atunci cand tii dieta Weight Watchers, esti doar limitat, nu restrictionat. Nu este mai sus in topul preferintelor noastre, intrucat nu este cea mai sanatoasa dintre diete, nu de alta dar poti sa te bucuri de grasimi si nu de legume, fara nici o problema.
Bafta! pup :*

3 răspunsuri:
| elena_4396 a răspuns:

Cunosc cateva diete destul de bune. Vreau sa stiu mai multe detalii ca sa te pot ajuta.

| babygirlmeli a răspuns:

Dieta balerina happy slabesti 1 kg/zi

| ROCK_7735 a răspuns:

Hmmmmmmmmm
mic dejun : cereale integrale cu iaurt sau lapte, un mar.(sau un fruct de sezon) si un ceai Talia 1
pranz : peste fiert, salata de legume, ceai cald(Talia 1 / Naturavit)
gustare : orez fiert(cu pest sau piept de pui fiert)
cina(ora 6 obligatoriu) : salata de legume, peste sau pui fiert ceai cald
tine minte : cina la 6, 4 mese pe zi, gustarea poate fi inlocuita cu lubenita(pepene), ceaiurile sunt : Talia 1 si Naturavit, si le ia dupa fiecare masa, nu dulciuri, si incearca sa faci mai mult sport, cateva zeci de abdomene te pot ajuta in fiecare zi, o plimbare cu picicleta. si in doua luni, mama a dat jos 22 kg, deci tu ai putea sa o faci, iar ce am scris eu la inceput este doar o parte din tot, daca vrei mai multe intra pe id-ul ROCK_TPU...
sper ca te-am ajutatttt!