| mardeamor a întrebat:

Va rog imi puteti spune o dieta echilibrata de slabit? doresc sa slabesc cam 8 kg si as vrea sa nu slabesc brusc deoarece am sanii mari si stiu ca se vor lasa cu o dieta rapida si as vrea sa slabesc mai lent sa nu mi se lase stiti ce ar trebui sa mananc va rog imi faceti un plan pe fiecare zi dimineata pranz si seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

Deci, in primul rand renunta la dulciuri, acid si prajeli.
Dimineata
-fa niste exercitii fizice cand te trezesti, corpul arde mai bine grasimile asa
- inainte sa manaci cu jumate de ora bea un pahar de apa
- poti sa manaci ou fiert de dimineata sau lapte cu cereale
-mananca mai putina paine
-dupa masa mai bea un pahar de apa

Pranz
-poti sa manci supe
carne de peste fripta sau fiarta, fara prajeli in ulei
-un piure
-supa crema de legume
-nu uita de paharele de apa inainte si dupa masa

Seara
-iaurt
-fructe (banane, mere etc )
-salata de legume
-iesi la alergat 30 de minute

Si inca un mic secret, bea 2 cani de ceai verde pe zi, nu mai mult de doua pentru ca in caz contrar iti poate face rau. Te va ajuta sa slabesti.
Poti sa mai manaci legume pe gratar. Sa nu te infometezi. Cand simti ca iti este foame bea un pahar de apa daca dupa 10 minute de cand il bei tot simti senzatia de foame mananca ceva din ce ti-am scris mai sus.
Numai bine kiss!

2 răspunsuri:
| ThePuffy a răspuns:

Simplu, mananca sanatos si fa sport. Slabesti garantat, si nu slabesti foarte repede.

| Andre00 a răspuns (pentru ThePuffy):

Tu meriți funda, serios. Ai o minte inteligentă. Bravo happy