| Jachi a întrebat:

Buna sunt disperata am 10 ani as vrea sa ma ajutati stiti de pe net o dieta pentru copii de 10 ani si trebuie sa slabesc pana la Craciun va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| stresat a răspuns:

Fa sport. E cea mai buna si cea mai sanatoasa dintre diete.

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Peste 5-6 ani o sa iti regasesti probabil contul asta de pe TPU si o sa regreti.

| InVisible99 a răspuns:

Mergi mai bine la un nutritionist.

| Remus13 a răspuns:

Du-te cu mama ta la un medic.

| Q69 a răspuns:

Organismul este in plina dezvoltare la 10 ani trebuie hranit nu infometat
sportul este varianta cea mai indicata

| NicolasG a răspuns:

Buna
observ ca n-ai aflat inca:nu exista diete de slabire, ci doar stil de viata sanatos
daca incepi cu diete cobori pe o panta si nu stiu de te vei mai ridica vreodata
cauta pe google:Virgil Stroiescu:e unul din cei mai buni nutritionisti ai tarii, si gasesti destule emisiuni cu el
bafta(si mult sport, cu multa mancare dimineata si aproape de0 seara)
am o verisoara ce in adolescenta era destul de durdulie si n-a facut deloc sport...dar a facut reduceri drastice in meniu....si la 41 de ani are cam 50-60 kg
daca te-ar interesa pot sa-ti recomand unele carti
succes si multa miscare, are foartede multe beneficii, de care vei beneficia extrem de repede

| ana27756 a răspuns:

Eu la 18 ani nu pot tine dietelaughing nu ma pot abine:d la cite kg ai de vrei sa slabesi la 10 ani? incearca si fa sport si prin casa lucra nu minca mult sa te saturi bea apa fructe legume poate esti in creste de tei ingrasat un pic:d