| Razvan94 a întrebat:

As vrea sa stiu cum sa scap de cearcane. Le am tot timpul, de cativa ani, chiar daca dorm mult sau putin. Nu sunt umflate, sunt mov (vinete, ca si cum te-ai fi lovit in acel loc). Aveti vreun remediu? Cel mai bun raspuns primeste funda, restul vot. Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MDS a răspuns:

Impotriva cearcanelor ajuta cartoafele(din propria experienta).Nu vei vedea chiar imediat rezultatul, insa intr-adevar ajuta.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chiar daca nu ai inca riduri, poti avea un inceput de pungi sub ochi sau pete inchise la culoare. Cercurille negre sunt, de obicei, ereditare si sunt un semn de subtiire a pielii. Orice produs care sporeste nivelul de colagen (cauta-le pe cele cu peptide sau vitamina C) vor ingrosa pielea, facand vasele de sange mai putin vizibile.

| tuGatita a răspuns:

Eu am cearcane de cand ma stiu. nu sunt chiar asa evidente si m-am obisnuit cu ele. am incercat cu felii de castravete si iti zic sa nu iti pierzi timpul ca nu va merge. sau poate in 2-3 ani apar rezultate, in fine eu nu am avut rabdare. acopera-le cu un fond de ten bun, sau cauta un anticearcan. altceva nu stiu. sau fa ca mine. lasa-le asa ca te vei obisnui.

| mefree2fly a răspuns:

Ai putea sa incerci un anti-cearcan, sau pune niste lingurite in frigider, lasa-le o zi si apoi pune-le pe ochi vreo 10 minute, frunze de varza lasa-te pe ochi 5 minute, felii de castravete aplicate pe ochi si compresele cu apa sarata happy