| Madalyn a întrebat:

Cum pot trata cearcanele umflate? Am ochii de parca as fi fost intepat de albine straight face Dorm bine intre 7 si 9 ore pe noapte (dimineata ma trezesc tot obosit) si cam tot atatea ore lucrez la calculator.

Exista un remediu ceva pentru astfel de cearcane?
Astept raspuns, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza fiecare cearcan cu o bucata de gheata(aproximativ 1/3 dintr-un cub),pana la topirea completa a acesteia, in fiecare diminteata sau seara si vor da inapoi, cu timpul.In schimb, programul de lucru la calculator nu este tocmai recomandat.In cazul in care lucrezi in domeniu si esti nevoit sa stai in fata calculatorului atat de mult timp, ofera-ti 5 minute de pauza la fiecare 30 de minute de lucru(mai mult pentru vedere,decat pentru cearcane, care e mult mai importanata)si profita din plin de zilele libere, uitand complet de calculator.In cazul contrar, nu depasi 3 ore/zi, maximum, in fata calculatorului.Numai bine.