| RoxyZapacita a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca la analizele de sange iese ca iau anticonceptionale. Multumesc! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Anticonceptionalele sunt de fapt sunt hormoni, cand iti faci analiza de sange iti face hemoleucograma care masoara numarul de globule rosii, albe, trombocite etc, in principiu se vede daca esti anemica sau ai vreo infectie sau boala de sange, nu are treaba cu hormonii.

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu, lol.

| RoxyZapacita explică (pentru BiuL):

Da sau nu? mai mai mi-a scris cineva sus ca da...

| BiuL a răspuns (pentru BiuL):

Pe prospectul fiecarui medicament scrie daca influenteaza rezultatul vreunei analize sau creste/scande concentratia vreunei substante din corp. Banuiesc ca si la anticonceptionale e la fel, trebuie sa aiba si ele prospect, citeste-l.

| RoxyZapacita explică (pentru BiuL):

Multumesc pentru raspuns :*

| RoxyZapacita explică (pentru BiuL):

Multumesc pentru raspuns. Te pup!

| BiuL a răspuns (pentru RoxyZapacita):

Nu ai pentru ce

| BiuL a răspuns (pentru RoxyZapacita):

Anticonceptionalele sunt de fapt sunt hormoni, cand iti faci analiza de sange iti face hemoleucograma care masoara numarul de globule rosii, albe, trombocite etc, in principiu se vede daca esti anemica sau ai vreo infectie sau boala de sange, nu are treaba cu hormonii.

| ÐÿÅ a răspuns:

Iese!

| moneantonella a răspuns:

Da iese

| RoxyZapacita explică:

Da sau nu? laughing