| muschi a întrebat:

As vrea sa stiu va rog, cand faci exercitii sportive pentru dezvoltarea musculaturii, trebuie sa faci in fiecare zi pana la febra musculara sau regulat? Adica cat poti dar sa nu te suprasoliciti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| kareina a răspuns:

Trebuie sa faci treptat, nu sa te suprasoliciti pana faci febra musculara.Musculatura se face...in timp, nu intr. o zi, dar facand in fiecare zi exerciti 30 minute, iar abia dupa o perioada buna o sa vezi rezultatul!

| yoo23 a răspuns:

Trebuie sa faci si cand ai febra musculara.Eu am avut o data o febra musculara de nu mai puteam sa ma misc din pat, si a doua zi am fost la sala, si mi-a trecut. febra musculara trece cel mai bine prin efort.

| TeuuuTzzaTtTa a răspuns:

Regulat.Eu merg la acletism si nu ma suprasolicit.Si se observa dezvoltarea musculaturii. Pana si doamna profesoara imi recomanda asta.