| drogh a întrebat:

As vrea sa tin un regim pentru cura de slabire si am o intrebare. Conteaza ce fel e apa? Adica carbogazoasa sau plata? Fiindca, de multe ori am auzit pe cele care sunt la asa ceva ca ele nu incearca deloc cea minerala! De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Apa minerala (sau orice bautura carbogazoasa) te baloneaza, iti umfla burta, de aceea nu beau fetele apa minerala. In plus e mai sanatoasa apa plata, acidul nu e bun la stomac. Daaaar apa, ca e plata sau minerala, nu te ingrasa, asa ca daca tu o preferi pe cea din urma si nu te baloneaza e ok, poti sa consumi cata vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea plata, pentru ca cea carbogazoasa are acid, ajuta la digerarea rapida a alimentelor si vei avea deseori senzatii de foame ceea ce la o cura de slabire nu e prea usor de suportat si ataca prea tare stomacul si poate duce la gastrita, spor la treaba, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie de nici un regim alimentar.Gandeste-te ca dupa ce-l termini poate aparea efectul yoy si sa pui la lol mai multe kg fata de cate a dat jos.Iti recomand sa mergi la sala si sa faci banda si bicicleta.Eu am slabit 10 kg in 4 luni fara sa reduc din alimentatie(este adevarat ca nu manac carne de pui si de porc doar de peste), insa la un om cu alimentatie normala se vor vedea mai greu rezultatele, dar vor apareabig grin.

| DoriKat a răspuns:

Apa plata este buna.
apa minerala este gazoasa, iti da o stare de discomfort si te baloneaza.

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna daca vrei sa zlabesti ea o sticla pune apa si stoarce o lamie si introdu si restul in ea lamia purifica apa si te va ajuta si sa zlabesti si in plus daca ai celulita o va face sa dispara pe termen lung si sa stii ca iti da si o stare de satietate, important este sa bei 8 pahare de ape pe zi
Cu drag Stefi. Bafta.

| ruadesol a răspuns:

Apa plata e mai indicata, chiar si cea de la robinet e ok. Daca vrei sa ai un grup care sa te sustina, hai si tu aici https://www.facebook.com/groups/joskilogramele/

| bicutza123bhaa a răspuns:

Apa plata e mai buna. Adica pentru o dieta buna.Dar daca vtei o dieta si mai buna cu apa si mancare fa asa : Dimineata bea o cana de apa fiarta si mananca dupa un fruct la aniaza poti manca legume sau supa cu o felie de paine iar seara 1-2 chiar 3 fructe. Eu am slabit 6 kg intr- o saptamana. daca te-am ajutat da-mi te rog funda!