| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de apa e bine sa bei vara, pe canicula? Minerala, demineralizata, carbogazoasa, plata, de care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Apa plata si sucuri naturale din legume si fructe preparate in casa.

mira
| mira a răspuns:

Pe timp de canicula organismul pierde multe saruri care trebuie inlocuite cu apa minerala sau plata.Intr-adevar sunt bune si sucurile si ceaiurile din plante fara cofeina. Mira

cami
| cami a răspuns:

MIe mi-e place cea plata.
Depinde de gustul fiecaruia. Bune sunt toate, important este sa nu ne deshitratam.

| gabimaris a răspuns:

Apa plata si de evitat apa rece, cu cat este mai rece cu atat setea va fi mai mare si transpiratia pe masura! Bune sunt si ceaiurile aromate indulcite cu miere de albine si cu gust un pic acrisor din cauza lamaii!

| DenissaDeea a răspuns:

Apa plata si sucurile naturale din fructe, sunt cele mai bune si sanatoase pentru organism in orice anotimp.

| TipulVerde a răspuns:

Apa de tip bere happy

| yoannah a răspuns:

Eu una, beau apa platabig grin
Ca e buna si sanatoasalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Apă plată și un consum mai ridicat de 3-4 litri pe zi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e buna apa in exces.
Incercati Ursus!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apa rece de izvor. daca pui o picatura la un kil de vinisor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De care-o fi! Apa sa fie! Cat despre sucurile din fructe, e mai bine ca fructul sa fie mancat ca atare, fibrele sunt importante pentru sanatate.

| BlackRos3 a răspuns:

Vara, organismul pierde foarte multa apa din cauza caldurii care ne face sa transpiram.
Apa plata - Sanatoasa, dar saraca in saruri minerale care ne ajuta mult.
Apa mineraa - Bogata in saruri minerale care ne ajuta mult, dar cam nesanatoasa din cauza acidului pe care il contine.
Deci, in acest caz, de preferat sunt amandoua. de asemenea, cum s-a mai spus, sunt bune si sucurile naturale, limonada si ceaiurile ( Sunt bune cu miere, dar neindulcite si mai bune ).
Sper ca v-a fost de folos! Ciao!

| bluebeerrry a răspuns:

Apa plata!