| Mortimer2020 a întrebat:

Aseară am băut o cafea fierbinte pe graba și mi-am opărit limba, aseară nu era o durere mare lucru, dar azi dimineață m-am trezit cu o usturare puternica a limbii! Am căutat pe net ce pot lua : am incercat cu gheata, apa cu sare, dar nimic, limba este aspră iar cerul gurii la fel! Îmi puteți recomanda o pastila de supt sau un remediu mai bun? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Trece în 2 zile.

| carevaescu a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate

| Mortimer2020 explică (pentru carevaescu):

Ușor de spus

| carevaescu a răspuns (pentru Mortimer2020):

Altă variantă n-ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune putin bicarbonat de sodiu din bucatarie, acolo unde te-ai ars.
Durerea va trece imediat.

| Cypru13 a răspuns:

N ai medic de familie? Cere i lui sfatul