| Keo1985 a întrebat:

Aseara am facut dragoste cu iubita mea iar dimineata a inceput sa o doara vaginul ce poate fi? am uitat sa mentionez nu e prima data cand facem sex si nu i sa mai intamplat asa si am facut protejat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil are o infectie genitala sau o rana pe colul uterin. Durerea dupa contact sexual este un mare semnal de larma si impune examen ginecologic in cel mai scurt timp. Maine sau poimaine prietena ta trebuie sa mearga la giencologul care o consulta de obicei

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am observat mai jos precizarea ta, potrivit căreia vaginul a fost destul de lubrefiat - asta exclude o cauză.

Mai rămâne o posibilă infecţie sau o rană ( pe peretele vaginal sau pe col ) - pentru care TREBUIE să meargă la un control ginecologic!

Pentru detalii despre durerile din timpul ( şi de după actul sexual ) vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......eunia_1173

http://www.divahair.ro/......lui_sexual

http://sanatate.ele.ro/......vente.html

Toate cele bune.

| Felys a răspuns:

Poate nu s-a lubrefiat prea bine, poate ai fost mai brutal ca de obicei

| Keo1985 explică (pentru Felys):

Sa lubrefiat ca de obicei si nu am fost brutal am luat-o chiar usor dar mersi amandurora

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Nu stiu sa iti dau un raspuns concret dar daca nu ii trece du-te cu ea la un medic ginecolog el poate sa spuna ce are si de ce s-a intamplat asta

| hhhapciuuu a răspuns:

Nu se poate sti, daca nu ii trece pina maine, duceti-va la un doctor.

| Maj3stic a răspuns:

I.ai tras.o prea tare

| alexandra932323 a răspuns:

I-ai distrus-o...nemernicule! Macar are asigurare?

| Anafrumy a răspuns:

S-ar putea sa fie insarcinata! VERIFICA