| Mihailescuioana29 a întrebat:

Buna dragilor! Aseara am facut pentru prima data dragoste cu iubitul meu. Am folosit prezervativ si nici nu a ejaculat in el. Azi dimineata cand m-am trezit mi-a fost foarte rau, ameteam si aveam o stare de greata. Intrebarea este raul de astazi are legatura cu ce s-a intamplat aseara? Este din cauza dereglarii hormonale, sau poate fi o alta cauza?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Esti doar deshidratata, nimic mai mult.
Posibil sa nu fi mancat, iar ''munca'' de aseara te-a facut sa devii slaba.
Fii linistita, nu ai nimic.
Nu poate fi vorba de o sarcina ( daca asta e teama ta) in primul rand ca nu a ejaculat nici macar in prezervativ si in al doilea rand ca o sarcina nu se instaleaza peste noapte. Ii trebuie cateva saptamani ca sa iasa la suprafata.
Mananca cateva fructe si incearca sa nu te mai gandesti la starile astea, esti doar deshidratata.
Cred ca ti s-au mai intamplat lucrurile astea si in zilele in care nu prea ai mancat sau ai fost extrem de obosita. Asa si acum.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai probabil pe fond psihic, cam 85%. Restul - de la dureri, hemoragie etc. o vizită la ginecolog ar fi foarte indicată.

| sofisis a răspuns:

Dereglarile hormonale nu dau stari de greata.
Posibil sa fii mancat ceva aiurea, sau sa nu fi mancat ieri. Posibil sa fie pur si smplu faptul ca te-ai simtit coplesita de eveniment si s-a manifestat asa.
Posibil sa fie si de la dezvirginare, depinde cat a durut, cat sange a curs. Cauzele pot fi foarte multe. Relaxeaza-te azi si o sa iti treaca.

| KMaddieK a răspuns:

Cred ca are legatura cu ce ai facut aseara.