| Calinm22 a întrebat:

Aseară am inceput să mă simt rău și de-abia acum la 17 jumate m-am trezit și încă as putea sa mai dorm până mâine, am febră dar nu îmi arde fața și de-abia mă pot trezi din pat, nu înțeleg de ce mă simt așa rău că nu am ieșit in tricou încât să fac febră.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Poti lua un theraflu daca simti simptome de raceala, sau macar un nurofen. Incearca totusi sa te misti, sa mananci, sa iesi macar pana la farmacie, daca nu ai nimic in casa pentru aceasta situatie.

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa mergi neapărat dezbrăcat ca să răcești, viruși se mai pot și lua de la cei ce sunt deja răciți.Cred ca asa si funcționează.

Încearcă cum ți sa spum mai sus cu ceaiul respectiv, cu un paracetamol...Iar dacă temperatura și raul nu scade, trage o fuga pana la medic sa vezi exact cauza.

| Calinm22 explică:

Am uitat sa zic că am și dureri de cap