| lamaie a întrebat:

Aseara am visat ca am lesinat, visul era mai inspre dimineata (auzisem ca visele de dimineata sunt cele mai reale ). De curand am facut un atac de panica si imi este destul de frica acum de multe lucruri. Ma tot framanta faptul ca am visat ca lesin si daca oi fi lesinat si in realitate. voua vi s-a intamplat ceva asemanator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SucDeGuava a răspuns:

Visele sunt ca un mod de "descarcare" a subconstientului. Visezi exact problemele care te framana, chiar daca (scuza cacofonia) constientul tau neaga asta. Ai auzit ca visele dinspre dimineata sunt cele mai reale pentru ca incepi sa devi lucid, trezindu-te. Iar atunci se formeaza visele constientizate. In orice caz, nu este posibil sa visezi ceea ce o sa se intample, decat daca e vreo coincidenta.