| AndreiG007 a întrebat:

Aseara brusc m-a luat o durere de stomac apasatoare si nu stiu de ce (am o vaga impresie datorita faptului ca am mancat niste sarmale, iar carnea lor avea un gust mai ciudat). A tinut multa vreme, chiar si in pat cand incercam sa dorm nu puteam datorita durerilor. Nu erau mari, sa pun un semn de intrebare dar erau in asa fel incat nu le mai puteai suporta. Dimineata pe la 8 cand m-am trezit la fel. A inceput iar sa ma doara si i-am spus mamei mele. Mi-am facut cred ca vreo 2-3 ceaiuri si m-a calmat putin. Dupa am luat o pastila pentru ajutarea digestiei numita Eqidigest. Si acela m-a calmat pentru o perioada lunga, insa starea de balonare parca tot ramanea. In momentul de fata nu mai ma doare dar tot am senzatia aia naspa de balonare si mai apare unele dureri mici apasatoare. Dupa ce m-a calmat acele ceaiuri si acea pastila, mai pe seara am mancat niste "branza cu paine prajita" ca cica e "indicat". Si mi-a facut parca mai rau. Voi ce credeti ca ar putea sa fie? La medic o sa merg curand dar am nevoie si de sfatul vostru

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Dupa cele descrise de tine s-ar putea sa te confruntii cu o toxinfectie alimentara, cel mai indicat este sa te hidratezi corespunzator, sa eviți alimentele procesate, sa consumi multe supe. Abdomenul nu este umflat?

| AndreiG007 explică (pentru alinadianaaa):

La vederi asa nu pare. Dar il simt gen.

4 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Parere mea este ca nu e recomandat sa mananci sarmale facute acum o saptamana, chiar daca au stat la frigider

| AndreiG007 explică (pentru IIIshaneIII):

Sa fii fost doar o indigestie? Ca mi-e frica de "apendicite". straight face

| IIIshaneIII a răspuns (pentru AndreiG007):

Nu cred ca vei avea probeme cu apendicele de la cateva sarmalute, oricum daca ai dureri de apendice poti lua antibiotic si trece, eu asa am procedat si a avut efect, oricum este de preferat sa vorbesti cu un doctor inainte si nu trebuie sa iei ca atare sfaturile de pe site, acestea fiind doar informative