| RibbellaaInk a întrebat:

Ma ajutati si pe mine? mi-a fost rau aseara am vomitat toata noaptea la 2 la 3 jumate la 4 la 5 ..si de dimineata am luat o pastila si am papat paine prajita nu simteam nevoia sa mananc asa ca am mancat o supa la 13 si la 4 2 portocale si pe la 20 am mancat 3 felii de paine prajita cu miere si ceai...nu am fost la scoala azi deoarece ma simt rau am vomitat de la prostiile care le-am mancat la scoala toate chestiile posibile amestecate...sad si acuma iar am senzatia aia de greata si ma inteapa stomacul asa parca ar vrea sa dea iar afara ce sa fac?crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Bea ceai de menta si daca ai pastile sau picaturi de metocloprapid ar fi perfect

| William a răspuns:

Zi-ne ce ai mancat ca altfel e cam greu sa te ajutam. Iar pe viitor nu mai manca ce ai mancat acum.

| handmade534 a răspuns:

Ai putea avea o indigestie sau un inceput de gastrita. In orice caz nu e tocmai ok ca ai mancat portocale pentru ca iti provoaca aciditate in stomac. Incearca un pansament gastric (omez). Ai grija ce mananci!

| denyisa08 a răspuns:

Hey eu am gastrita deci te inteleg si eu am dureri ingrozitoare de stomac.Te sfatuiesc sa te duci la farmacie si sa ceri pastile de supt pentru dureri de stomac(costa in jur de 10 lei) nu stiu exact cum se numesc dar sunt foarte bune.Incerca sa nu mai bei acidulat cateva zile/cafea si mananca slab(peste pui), fiert si mananca biscuiti simpli(reduc acidul gastric).
Sper ca te-am ajutat! happy

| D3is a răspuns:

Ca sa iti treaca greata aia la stomac nu trebuie decat sa mananci o felie de lamaie FARA ZAHAR, asa fac eu mereu cand mie rau, mananc o felie de lamaie si dupa un sfert de ora mananc ceva uscat de exemplu un colac, un covrig, paine prajita, si daca nu vrei sa mananci lamaie pentru ca nu iti place ca e prea acra fa-ti un ceai de lamaie dar sa pui mai multa zeama de lamaie in ceai si sa nu ii pui zahar asta te ajuta la stomac si fa-ti un control la stomac ca s-ar putea sa ai probleme la stomac eu am probleme cu stomacu si cand mie rau mananc o femie de lamaie, eu m-am obisnuit cu gustul de lamaie pentru ca mie imi e rau numai dupa ce beau cu prietenii a doua zi mie rau de mor si mananc o felie de lamaie si imi trece,